Czy można schudnąć z samej twarzy?

Większość diet czy też ćwiczeń, pozwala nam na pozbycie się zbędnych kilogramów ze wszystkich obszarów ciała. Istnieją również sposoby dzięki którym wyszczuplimy pojedyncze partie, w tym także twarz. Często przyczyną zmiany kształtu twarzy mogą być kłopoty hormonalne czy też przebyte choroby.

Ćwiczenia mięśni twarzy

Ćwiczenia mięśni naszej twarzy podobnie jak reszty naszego ciała, mogą sprawić, iż stanie się ona bardziej elastyczna, jędrna czy w końcu szczupła. Podczas ćwiczeń tego rodzaju, należy skupić się przede wszystkim na mięśniach policzków. Ta partia mięśni jest najliczniejsza, dlatego też już ich masaż, powtarzany regularnie, może znacznie ją wyszczuplić.

olej konopia

Ćwiczenia szyi i karku

Problemem wielu kobiet jest tak zwany drugi podbródek. Nawet bardzo restrykcyjna dieta, może sprawić, że nie zniknie. Odpowiednie ćwiczenia szyi, pozwalają na nadanie elastyczności szyi i pozbycie się z niej nagromadzonego pod podbródkiem tłuszczu. Ćwiczenia polegają na napinaniu mięśni karku oraz żuchwy oraz ponownych ich rozluźnianiu. Czynności te, mogą być pomocne również w przypadku częstych bóli karku oraz mięśni szyi. Prócz ćwiczeń regularnie powtarzanych, ważne jest zachowanie zdrowego trybu życia oraz spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia.

Ćwiczenia Wzmacniające

Po rozgrzewce skup się na wzmacnianiu mięśni. Zastosuj opór ręki, naciskając ją na czoło i równocześnie próbując przechylić głowę do przodu, stawiając opór. To samo zrób w pozostałych kierunkach. Ćwiczenie to zwiększa siłę mięśni i zapobiega urazom.

Gimnastyka Twarzy – Odzyskaj Młodzieńczy Blask

Gimnastyka twarzy to doskonały sposób na zachowanie jędrności skóry i wyrazistości rysów. Również tutaj możesz wykonać ćwiczenia rozciągające oraz wzmacniające. Opanuj sztukę świadomego napinania i rozluźniania mięśni twarzy. Uśmiechnij się szeroko, następnie zrób „rybę”, ściągając policzki do środka. Wykonuj te ruchy powoli, z wyczuciem, aby poprawić krążenie i elastyczność skóry.

Masaż Twarzy

Masaż twarzy może zdziałać cuda. Delikatnie, kolistymi ruchami masuj skórę, zwracając szczególną uwagę na obszar pod oczami, czoło i żuchwę. Masaż poprawia przepływ krwi i sprzyja odmładzaniu.

Regularne ćwiczenia szyi, karku i twarzy to inwestycja w swoje samopoczucie i wygląd. Są one proste, mogą być wykonywane niemal wszędzie i nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Pamiętaj, by ćwiczenia wykonywać regularnie, najlepiej codziennie. Ja osobiście zauważyłam różnicę po kilku tygodniach systematycznych ćwiczeń – moja twarz wydawała się bardziej wypoczęta, a napięcia w szyi i karku znacznie zmniejszyły się.

We współpracy z redakcją Zdrowszy.pl