Słów kilka o piwie

Jak pokazują badania, piwo potrafi zredukować poziom stresu. Naukowcy obliczyli, że pół litra piwa jest w stanie aż o 40 procent zniwelować nasze napięcie nerwowe. Z tego też powodu uznaje się, że jest to czynnik, dzięki któremu piwo stało się tak popularne.

Organizm nie ma kłopotów z trawieniem piwa. Wystarczy już godzina, aby butelka spożytego napoju uległa strawieniu. Dzieje się tak za sprawą zawartych w piwie substancji goryczkowych oraz kwasów węglowych.

Pijąc piwo będziesz mieć mocne kości. To nie żart, to prawda! Wyniki badań pokazują, że w zawarty w browarze silikon potrafi wzmocnić nasze kości i przy okazji zahamować rozwój osteoporozy.

To nie wszystkie atuty piwa. Jak się okazuje posiada działanie bakteriobójcze. Żywica z szyszek chmielu, która zawarta jest w alkoholu świetnie potrafi sobie poradzić w zwalczaniu bakterii, które charakteryzują się wyjątkową odpornością na działanie antybiotyków.

Nikogo nie powinno zdziwić, kiedy w chorobie nowotworowej lekarz onkolog zaleci spożywanie piwa. To za sprawą chmielu, który może działać zapobiegawczo w rakach jelita grubego oraz prostaty.

Każdy smakosz piwa zapewne wie, że żaden inny napój nie działa tak moczopędnie, jak piwo. Dlatego taki rodzaj kuracji może być elementem wspomagającym leczenie kamicy nerkowej.

W piwie zawartych jest wiele pierwiastków i witamin, między innymi fosfor, potas, kwas foliowy, magnez.  Dostarczy nam również selenu oraz witamin B1, B2, B3(PP), B6, B12.

Naszym preferencjom smakowym ulegnie również układ krwionośny, na który pozytywnie wpływa spożywanie chmielu. Pijąc piwo nasz poziom lipoprotein o dużej gęstości (HDL), który nazywany jest „dobrym” cholesterolem jest wyższy. Natomiast poziom fibrynogenu, który powoduje zakrzepy krwi jest niższy.

Grupa szwedzkich naukowców w swych badaniach udowodniła, że picie piwa dobroczynnie wpływa na poprawę pamięci i koncentracji. Coraz częściej mówi się o tym, że ten napój alkoholowy przyczynia się do tworzenia nowych komórek nerwowych w mózgu. Według statystyk, smakosze piwa rzadziej chorują na chorobę Alzheimera.

Poza tym, piwo jest smaczne, świetnie gasi pragnienie, zwłaszcza w upalne dni. Ponadto, wielu mężczyzn nie wyobraża sobie oglądania meczu piłki nożnej bez chipsów i właśnie piwa.

Wszystkie te informacje o browarze okazują się trafne i zarazem skuteczne w sytuacji, gdy pijemy je rozsądnie i w małych ilościach. Niedopuszczalne jest upijanie się tym alkoholem i tłumaczeniem swojego zachowania piciem dla zdrowia.